Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Strona projektu ->

Ruszyliśmy!

7 października 2019 r. rozpoczęliśmy działania w ogólnopolskim projekcie grantowym Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

W każdy poniedziałek 15 - osobowa drużyna uczniów naszej szkoły będzie wspólnie programować, poznawać tajniki Pythona i współpracować przy realizacji kolejnych linii kodu. Pierwsze spotkanie i... integracja. Naszą pracę w projekcie rozpoczęliśmy od poznania się i stworzenia zespołu. Przed nami wspólny rok pracy, a po drodze konkursy i wiele nowych wyzwań.
Jesteśmy na nie gotowi. Zaczynamy!
#cmi

Ciekawe, jak to jest pracować jako programista?

MY już wiemy! W miniony poniedziałek nasi uczniowie, którzy działają na kole informatycznym w ramach grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, odwiedzili firmę Ericsson. Było zwiedzanie siedziby firmy, mini wykład o stacjach bazowych, automaty ze słodyczami, trambambula i podglądanie jak pracownicy firmy dla relaksu wspólnie układają puzzle. Po takiej wycieczce skrypty będą się chyba już same pisały :) Dzieciaki zmotywowane do dalszego działania!
Ericsson dziękujemy <3

Pix Programming Challenge (eliminacje)

To właśnie ta ekipa wystartowała dzisiaj w Pix Programming Challenge, czyli międzynarodowym konkursie programistycznym dla dzieci i młodzieży. 5 dni i do rozwiązania 20 zadań z zakresu programowania. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach i Nigerii. Wyniki eliminacji poznamy już 2 grudnia. Najlepsi przejdą do półfinałów, a potem finał w Poznaniu na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM :) Trzymamy mocno kciuki za naszych programistów!

Pix Programming Challenge (półfinał)

Z radością informujemy, iż Nadia, Maks, Michał i Szymon dostali się do półfinału międzynarodowego konkursu programistycznego PIX Programming Challenge. Półfinał odbędzie się 5 grudnia 2019 r. Trzymamy mooooocno kciuki!

Tuż przed świętami

Kiedy w szkole robi się cicho i ciemno do działania przystępują Dziadkowie i Rodzice. A wszystko to za sprawą naszych uczniów działających w kole programistycznym CMI, którzy to w poniedziałkowy wieczór zorganizowali warsztaty z programowania płytek Micro:bit. Zaczęliśmy od podstaw. Dziadkowie poznali podstawy edytora MakeCode, a następnie rozpoczęli tworzenie w nim pierwszych skryptów. Zajęcia zakończyły się zaprogramowaniem microbitowych bombek, które powiesiliśmy na wspólnej choince.
Bardzo dziękujemy gościom za przybycie oraz za wspólne odkrywanie microbitowej magii :)