Dzieci nie ryby i swój głos mają

W piątek, 19 maja 2017 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu "Dzieci nie ryby i swój głos mają". Głównym celem projektu jest realizacja działań związanych z upamiętnianiem historii obozu przy ulicy Przemysłowej. W ramach projektu zaplanowano wiele inicjatyw. Przed nami m. in. wizyty naszych uczniów w instytucjach, spacery historyczne, opracowanie regulaminu oraz przeprowadzenie konkursu fotograficznego, opracowanie gry terenowej, stworzenie podręcznika do nauczania o historii obozu.
Swoje działania w ramach projektu rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór. Wtedy to około 17.00 spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, aby zaplanować pracę.

Następnie każda grupa zadaniowa rozpoczęła intensywną pracę.

Tuż po kolacji ponownie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie nasi uczniowie przedstawili zrealizowane przez siebie zadania. Oto ich relacje:

Grupa 1

"Jesteśmy w trakcie tworzenia regulaminu konkursu fotograficznego, zaprojektowaliśmy również obrazki do spotu reklamowego związanego z konkursem. Powstało także logo konkursu i wstępny scenariusz konkursu."

Grupa 2

"Ustaliliśmy sposoby informowania mieszkańców o uroczystości pod pomnikiem oraz całym projekcie. Będą to: plakaty rozwieszane w okolicy, ulotki wrzucane do skrzynek, ogłoszenia w kościele w czasie mszy św. Ponadto przewidujemy takie działania jak: odnowienie napisów informacyjnych dotyczących lokalizacji obozu, mural wykonany przez dzieci, konkurs na prezent dla gości projektu, list do Rady Osiedla."

Grupa 3

"Spotkanie zaczęliśmy od poznania się, następnie podzieliliśmy się na grupy, które zajęły się wybranymi przez siebie zadaniami. Dzięki temu udało nam się przygotować rebusy, puzzle i mapkę dla uczestników gry terenowej, która odbędzie się w ramach uroczystości 1 czerwca".

Grupa 4

"Podzieliliśmy się w pary, których zadaniem było nawiązać kontakt z pozostałymi grupami. Każda grupa wybrała jednego łącznika, który będzie nas informował o tym, jak przebiega praca w grupie i będzie przekazywał nam materiały".

Przed nami jeszcze wiele twórczej pracy. Pierwsze wykonane przez nas działania zaprezentujemy już 1 czerwca 2017 r. Podsumowanie projektu planowane jest na dzień 11 grudnia 2017 r.