Kompetencje na szóstkę

Strona projektu ->

Kompetencje na szóstkę

Uczniowie klasy 4c w tym tygodniu rozpoczęli realizację projektu "Kompetencje na szóstkę", którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. Dzięki udziałowi w programie Czwartoklasiści będą rozwijać kompetencje społeczne (kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość), kształcić umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania. Projekt realizowany będzie do końca roku szkolnego. Pierwszy etap programu to poznawanie swoich talentów i mocnych stron :)

Dlaczego czasem lepiej w drużynie?

W miniony czwartek uczniowie klasy 4c realizowali kolejne zadanie w ramach projektu "Kompetencje na szóstkę". Temat, który tym razem wzięliśmy na warsztat brzmiał "Dlaczego czasem lepiej w drużynie?". I tak Czwartoklasiści pracując zespołowo m. in. zaprojektowali maszyny, które nie istnieją, ale które uprzyjemniłyby nam życie oraz zbudowali swoje własne modele zaprojektowanych maszyn :)

Jak zrealizować projekt?

Czy pamiętacie takie bajki jak np. Miś Uszatek, Sąsiedzi, Smerfy, Kot Filemon czy Krecik? W miniony piątek uczniowie klasy 4c podsumowali projekt "Za czasów WIECZORYNEK". Projekt ten był realizowany w ramach udziału w programie "Kompetencje na szóstkę".  Były plakaty, informacje i scenki, dzięki którym wczuliśmy się w klimat prezentowanej bajki. Na koniec poznaliśmy wyniki ankiety, którą Miłosz i Kajetan przeprowadzili wśród nauczycieli i pracowników szkoły. Chłopaki pytali o ulubioną bajkę z dzieciństwa. Zgadnijcie, którą wieczorynkę najczęściej wskazali nasi respondenci :)