Łódzkie Orlęta - spadkobiercy niepodległości

 

Od września 2019 r. nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacji patriotycznej "Łódzkie Orlęta - spadkobiercy niepodległości".  Uczniowie i nauczyciele wezmą udział w szeregu ciekawych działań: warsztatach, wycieczkach, spotkaniach edukacyjnych,kursie edukacyjnym, których celem jest propagowanie i pielęgnacja łódzkich tradycji walk o niepodległość. Honorowy patronat nad projektem objęła Pani Prezydent Miasta Łodzi i Łódzki Kurator Oświaty, a organizatorami są: Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi oraz Zarząd Główny Legionistów Polskich i ich Rodzin w Łodzi i Zarząd Stowarzyszenia Upamiętniania Armii "Łódź" w Łodzi.

...............................................................................................................

11 września 2019 r. odbyły się pierwsze zajęcia dla koordynatorów projektu. Otrzymaliśmy ciekawe materiały, które zostały przekazane do szkolnej biblioteki, są już dostępne dla wszystkich zainteresowanych uczniów i nauczycieli.

 

 

 ...............................................................................................................

W dniu 19 września 2019 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach strzeleckich. Warsztaty te zorganizowane zostały w ramach projektu edukacyjnego wychowanie patriotyczne "Łódzkie Orlęta - spadkobiercy niepodległości". Oprócz tego uczniowie zapoznali się z wojenną historią Miasta Łodzi, jak też mieli możliwość rozmowy z przedstawicielami służb mundurowych.