Droga do wolności


10 listopada, jak co roku, w naszej szkole odbyła się Wieczornica z okazji Święta Niepodległości. „Droga do wolności” była hasłem przewodnim tegorocznej Wieczornicy.

Tego wieczoru oglądając przedstawienie pt.: „Pamiętnik”, rozwiązując quest dotyczący powstań narodowych, czy słuchając prezentacji na temat rozbiorów Polski, mogliśmy przypomnieć sobie, że to, co dzisiaj bierzemy za pewnik, czyli niepodległa ojczyzna, dla naszych przodków było marzeniem.

W trakcie naszego spotkania obejrzeliśmy również poloneza tańczonego niegdyś „ku pokrzepieniu serc”, śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne, poznaliśmy lepiej postać Józefa Piłsudskiego oraz Emilii Plater, „byliśmy świadkami” podpisania rozejmu w wagonie kolejowym w lesie Compiegne oraz wyrabialiśmy medale narodowe.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie oraz zapraszamy za rok!

Serdecznie dziękujemy Reprezentacyjnemu Zespołowi Pieśni i Tańca POLTEX za wypożyczenie strojów do poloneza.
Dziękujemy również Panu Marcinowi Kowalskiemu za fotograficzną dokumentację tego wieczoru.