Super czytacze

Od kilku tygodni uczniowie klas I – III przygotowywali się do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Super czytacze”, który wspólnie zorganizowały: SP nr 70, SP nr 64 i nasza Szkoła.

7 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 70 odbyło się podsumowanie konkursu. Każdy poziom klas reprezentowała sześcioosobowa drużyna, której członkowie odpowiadali na pytania dotyczące lektur, rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, opowiadali przygody, z którymi kojarzą się wylosowane przez nich rekwizyty.

Uczniowie klas pierwszych rozwiązywali zadania dotyczące treści książki Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik”.

Uczniowie klas drugich odpowiadali na pytania związane z treścią baśni H. CH. Andersena pt. „Królowa Śniegu”.

Natomiast uczniowie klas III wykazali się znajomością treści książki Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn”.

Ponadto członkowie poszczególnych drużyn uczestniczyli w konkursie na najciekawiej przebraną postać ze „swojej lektury” i jej prezentację.

Naszym reprezentantom gromko kibicowali uczniowie klas: II b i III b.

Po turniejowych zmaganiach jury podsumowało wyniki i okazało się, że w poziomie klas I zajęliśmy III miejsce, a reprezentanci klas II i III zdobyli I miejsca w swoich grupach wiekowych.
Gratulacjom nie było końca. Możemy nieskromnie stwierdzić, że Super Czytacze – to MY!