Dzień Patrona

W poniedziałek, 11 grudnia w 75 rocznicę przybycia pierwszego transportu więźniów do hitlerowskiego obozu dla dzieci i młodzieży w Łodzi obchodziliśmy Dzień Patrona. Tego dnia odbyło się podsumowanie naszego projektu "Dzieci nie ryby i swój głos mają", który realizowaliśmy od maja 2017 roku. Miał on na celu pielęgnować pamięć o ofiarach oraz szerzyć wiedzę o obozie . Czy to się udało? Dzięki projektowi  poznaliśmy mnóstwo życzliwych ludzi, którzy dzielili  się z nami swoimi  wiadomościami. Odkryliśmy wiele ciekawych historycznie miejsc. Byliśmy w radiu, odwiedziliśmy urząd miasta, kuratorium oświaty, wzięliśmy udział w programie telewizyjnym. Braliśmy udział w interesujących spacerach historycznych, dzięki którym łatwiej było nam zrozumieć historię obozu. Stworzyliśmy scenariusze zajęć lekcyjnych dla dzieci i osób dorosłych, przygotowaliśmy grę terenową oraz „Niepodręcznik, czyli historia o czymś co się zdarzyło, a zdarzyć nie powinno”. Jednak, najważniejsze jest to, że uwierzyliśmy, że „Dzieci nie ryby i swój głos mają”.