Smak Vegemite, dźwięk didgeridoo...

24 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Australian Day. W tym dniu odkrywaliśmy ten piękny kraj od strony pięciu zmysłów. Za pomocą wiadomości wyszukanych w internecie, swojej wyobraźni i kreatywności próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania: Jak pachnie Australia? Jakie dźwięki możemy tam usłyszeć? Jakie są smaki Australii? Co ucieszy nasze oczy na tym pięknym kontynencie?

Następnie czekała na nas niespodzianka. Nasze hipotezy mogliśmy skonfrontować z rodowitą Australijką Joanną. Dzięki niej mieliśmy okazję spróbować australijskiego przysmaku Vegemite, posłuchać dźwięków didgeridoo, czy kokabury chichotliwej, poznać zapach eukaliptusa oraz posłuchać australijskiego akcentu.

To był dzień pełen nowych wiadomości i doznań, za które serdecznie dziękujemy naszemu gościowi!