Miasteczko Pi

14 marca obchodzony był Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie klasy 4c także przyłączyli się do świętowania. Zaczęliśmy od informacji na temat Ludolfiny. Czy wiecie, kto jest patronem dnia Pi, kto ma wyryte Pi na nagrobku, albo dlaczego Pi nazywa się Pi?
Podczas drugiej części zajęć, aby zapamiętać jak najwięcej cyfr po przecinku tej liczby, stworzyliśmy nasze MIASTECZKO Pi:) Każda para Czwartoklasistów dostała 30 kolejnych cyfr po przecinku. Zadaniem uczniów było narysowanie budynków o wysokości równej kolejnej cyfrze z rozwinięcia dziesiętnego liczby (jeżeli np. była to cyfra 5, to wysokość budynku wynosiła 5 kratek, jeżeli 3 to 3 itd.).

Na koniec połączyliśmy nasze prace (w odpowiedniej kolejności) i tworzyliśmy nasze MIASTECZKO Pi z 420 budynkami!

Może w następnym roku dorzucimy kolejne budynki? Ciekawe, czy kiedyś uda nam się narysować wszystkie cyfry z jej rozwinięcia ;)