PoczytajMY Przedszkolakom

Wczoraj odwiedziliśmy sąsiadujące z nami Przedszkole nr 77 i poprowadziliśmy zajęcia czytelnicze dla Przedszkolaków. Najpierw przeczytaliśmy im kilka początkowych rozdziałów książki Sally Gardner pt. „Najmniejsza dziewczynka na świecie”. Opowieść o Ruby bardzo się spodobała naszym słuchaczom. Będą ją czytać ze swoją Panią.

Potem zadaliśmy Przedszkolakom kilka literackich zagadek. Ich zadaniem było odgadnięcie, z jakich baśni pochodzą przeczytane przez nas fragmenty.

Przygotowaliśmy również ilustracje rekwizytów i postaci (charakterystycznych dla znanych baśni) i poprosiliśmy dzieci, by odgadły z jakich utworów pochodzą.

Ostatnim zadaniem, jakie zaproponowaliśmy naszym młodszym kolegom, było ułożenie puzzli obrazujących sceny z różnych baśni.

To było nasze pierwsze spotkanie z cyklu zajęć, które poprowadzimy dla Przedszkolaków podczas realizacji zadań programu "PoczytajMY". Już niebawem spotkamy się z naszymi nowymi znajomymi ponownie, by dzielić się miłością do książek.

Członkowie Klubu Miłośników Książek