Projekt o Ameryce Południowej

Klasa 3d przystąpiła do realizacji kolejnego klasowego projektu, tym razem na temat Ameryki Południowej. Najpierw zgromadziliśmy materiały edukacyjne – książki, atlasy, encyklopedie przyrodnicze, materiały z Internetu dotyczące Ameryki Południowej. Następnie posegregowaliśmy je tematycznie. Powstało 5 grup projektowych, które zabrały się do opracowywania takich zagadnień jak: państwa i ich stolice, zwierzęta, krajobrazy, drużyny piłkarskie i ciekawostki z Ameryki Południowej.

Atrakcją było wystąpienie Mikołaja Filanowskiego, który zademonstrował klasie w jaki sposób przygotowuje się popularny napój o nazwie: yerba mate.

Kostek Dyba-Bojarski zorganizował pokaz zdjęć z wycieczki jego rodziców po krajach Ameryki Południowej.

Powstały bardzo ciekawe prace grup w formie plakatów. Prezentacje poszczególnych uczniów to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat Ameryki Południowej!