Święta majowe

W piątek, 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły obchodzili święta 1, 2 i 3 maja. Ten dzień był wspaniałą okazją, aby uzmysłowić wszystkim uczniom, jak ważne miejsce w historii naszego kraju odgrywają te dni. 1 maja - Święto Pracy oraz rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja Dzień Flagi, 3 maja - rocznica uchwalenia Konstytucji. Każdy z uczniów wybrał swój własny sposób świętowania. Pomysły na każdy rodzaj aktywności zostały zaproponowane przez samych uczniów. A było w czym wybierać... Począwszy od nauki polskich tańców ludowych,

meczu piłki nożnej ,”biali kontra czerwoni”,

poprzez pomysłowe gry planszowe,

ozdabianie koszulek patriotycznymi hasłami i motywami,

projekt napisu POLSKA metodą graffiti,

lepieniu pierogów,

a skończywszy na grze terenowej. Ponadto uczniowie naszej szkoły przeprowadzili wywiad wśród mieszkańców osiedla na temat tego, czym według nich jest patriotyzm. Wspólne świętowanie połączyło całą społeczność szkolną bez podziału na klasy.