Z marzeniami u Przedszkolaków

26 kwietnia w Przedszkolu nr 77 przeprowadziłyśmy kolejne zajęcia czytelnicze, realizowane w ramach programu PoczytajMY. Tym razem tematem przewodnim spotkania były marzenia. Przeczytałyśmy naszym słuchaczom opowiadania Grzegorza Kasdepke: „Własne cztery kółka”, „Przedszkole marzeń”, „Rozmarzone kalosze”, wiersze: Juliana Tuwima „Dyzio marzyciel” i Bożeny Formy „Konrad marzyciel” oraz fragment książki Leszka Kołakowskiego pt. „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”

Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z odkryciem pragnień bohaterów poznanych tekstów.

Następnie dzieliliśmy się swoimi marzeniami. Wyznający swoje pragnienia rzucał piłeczkę do wybranej osoby i w ten sposób wyznaczał kolejnego zwierzającego się. Okazało się, że część z nas ma podobne marzenia.

Kiedy wszyscy chętni opowiedzieli o swych pragnieniach, przystąpiliśmy do narysowania ich.

Trudno nam było rozstać się z naszymi nowymi znajomymi. Na szczęście niebawem spotkamy się znowu!

Członkowie Klubu Miłośników Książek