Praca metodą projektu na zajęciach technicznych

Uczniowie klasy 6b na lekcji zajęć technicznych gościli nauczycieli techniki z łódzkich szkół podstawowych.

Spotkanie służyło zaprezentowaniu innowacyjnych rozwiązań metodycznych, które są realizowane na zajęciach technicznych w klasach szóstych. Nauczyciele obserwowali czynności technologiczne uczniów wykonywane w ramach projektu "Łódka" przy tworzeniu wirnika krzyżakowego. Dzieciaki musiały zorganizować stanowisko pracy z wiertarką, wierciły otwory w materiale drewnianym, organizowały stanowisko pracy do obróbki ręcznej drewna, przerzynały materiał po linii prostej, szlifowały powierzchnię materiału. Wszystkie te czynności wykonywane przez uczniów służą do tego by w najbliższym czasie wprawić łódkę w ruch.