Podróżujemy z Przedszkolakami

18 maja po raz kolejny odwiedziłyśmy Przedszkole nr 77 w Łodzi i przeprowadziłyśmy zajęcia czytelnicze w ramach programu "PoczytajMy". Tym razem postanowiłyśmy zabrać naszych młodszych Kolegów w podróż. Wraz z Nelą – małą reporterką – przeżyliśmy kilka przygód w Tajlandii i na Zanzibarze. Przede wszystkim poznaliśmy faunę odwiedzanych rejonów, ponieważ grupa Przedszkolaków, z którą się spotykamy, jest szczególnie zainteresowana życiem i zwyczajami zwierząt (kilkoro dzieci zamierza w przyszłości pracować w ogrodzie zoologicznym). Przejażdżka na słoniu, wyprawa w głąb oceanu, wejście do klatki z tygrysami, łowienie piranii, a na deser – porcyjka szarańczy. Przyznacie, że nie nudziliśmy się podczas tej podróży.

Odwiedziliśmy też miejsca bardziej nam wszystkim znane. Wyruszyliśmy pociągiem do Warszawy w rytm piosenki "Jedzie pociąg z daleka"…

Przygotowaliśmy się również kondycyjnie do wakacyjnych wypraw. Ćwiczyliśmy i bawiliśmy się  inspirowani tekstem „Lokomotywy” Juliana Tuwima - ulubionego wiersza dziewcząt prowadzących zajęcia.

Przed pożegnaniem rozmawialiśmy o swoich wakacyjnych planach i postanowiliśmy, że na pewno w czasie letniego wypoczynku będą nam towarzyszyć książki.

Członkowie Klubu Miłośników Książek