Dzień Matki i Ojca w 3d

Do tej uroczystości klasowej dzieci przygotowywały się od dawna. Zaczęły od redagowania opisów swoich mam. Kiedy były one odczytywane przez panią Ewę – mamusie musiały odgadnąć o kim mowa i śmiały się serdecznie, bo dowiadywały się o sobie niejednokrotnie niesamowitych rzeczy!

Prezentem dla mam były pomalowane samodzielnie przez dzieci kamienie, zaczarowane w motyle, truskawki, sowy i kwiaty. Tatusiowie otrzymali w prezencie swoje portrety – ale żeby je otrzymać, musieli sami odnaleźć swoją podobiznę na obrazku.

 

Salę ozdabiały wykonane przez dzieci bibułkowe kwiaty w wazonach z życzeniami dla rodziców.

Była też zabawna inscenizacja, ćwiczona w klasie od dłuższego czasu, śpiewanie piosenek przy gitarze i występy indywidualne Basi i Olgi, które zagrały na instrumencie klawiszowym i gitarze.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla gości.