Zielona szkoła klasy 3c i 3d

Klasy 3c i 3d pojechały na zieloną szkołę 11 czerwca. Wyjazd trwał 5 dni. Pierwszy bardzo długi przystanek był we Wrocławiu, połączony z zabawą w wyszukiwanie wrocławskich krasnali oraz wizytą w ogrodzie zoologicznym, gdzie oglądaliśmy pawilon poświęcony egzotycznej przyrodzie – Afrykarium. Potem wyruszyliśmy w podróż po Kotlinie Kłodzkiej. Zwiedzaliśmy fabrykę pocisków V-2 w Walimiu i Zamek w Grodno  - najbardziej malowniczo położony zamek w Polsce.  Zwiedzaliśmy trasę podziemną w Twierdzy Kłodzkiej, spacerowaliśmy po koronie bastionów i murach obronnych. W Złotym Stoku zwiedziliśmy Kopalnię Złota i odbyliśmy przejażdżkę podziemną kolejką. Zdobyliśmy dwa szczyty górskie Gór Sowich: górę Sokół oraz Wielką Sowę. Było naprawdę fajnie, ponieważ przewodnik ciekawie opowiadał. Podróże były miłe, a miejsca ciekawe i pełne legend. Mieszkaliśmy w ekstra pensjonacie, jedzenie było dobre. Podczas przerw w zwiedzaniu bawiliśmy się na wspaniałym placu zabaw, piekliśmy kiełbaski przy ognisku, bawiliśmy się podczas dyskoteki. Na takiej zielonej szkole chcielibyśmy zostać jeszcze rok albo dłużej!