Międzynarodowy Dzień Empatii

Od rozpoczęcia roku szkolnego upłynął miesiąc. Jest to czas, w którym dzieci mogły już zapoznać się ze szkolną rzeczywistością (klasy IV z rzeczywistością na drugim piętrze). Jest to również czas, w którym dzieci mogły nabrać obaw, czy wątpliwości dotyczących ich przyszłości w naszej szkole. Dzisiaj stworzyliśmy dzieciom możliwość porozmawiania ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami na nurtujące je tematy, dotyczące funkcjonowania w szkole. W ten sposób obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Empatii. Przedstawiciele klas V, VI i VII odwiedzili swoich młodszych kolegów z klas I, II i IV, aby podzielić się z nimi swoim szkolnym doświadczeniem. Młodsze koleżanki i koledzy zadały wiele ciekawych pytań, np. Czego się najbardziej baliście w naszym wieku? Co było najtrudniejsze? Czy trudno jest zdać do następnej klasy?

Starsi uczniowie udzielili im wielu cennych rad m. in. aby nie spóźniać się na lekcję, uczyć się regularnie i nie zaczepiać uczniów ze starszych klas. Marysia Kapitułka z klasy IV d podsumowała swoje spotkanie słowami: "No to mnie uspokoiliście" :)