Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września głośne czytanie rozbrzmiewało w murach naszej szkoły częściej niż zwykle. W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania prezentowaliśmy ulubione książki naszego dzieciństwa. Czytali je nasi goście: rodzice i babcie, czytali nauczyciele, czytali uczniowie klas starszych dzieciom z klas młodszych.

Poza tym uczniowie na znajdujących się na korytarzach tablicach i w bibliotece zapisywali tytuły swoich ulubionych książek oraz brali udział w konkursie czytelniczym. Natomiast nauczyciele swoje ulubione książki z dzieciństwa zaprezentowali na wystawie promującej czytelnictwo.

Upodobania czytelnicze naszych gości, nauczycieli, koleżanek i kolegów zainspirowały wielu z nas. Już wiemy, po jakie książki sięgniemy w najbliższym czasie.

Życzymy wszystkim  ciekawych lektur, tych cicho i głośno czytanych.