100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

9 listopada w naszej szkole był szczególnym dniem. Od samego rana przygotowywaliśmy się do świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Czuć było podniosłą atmosferę. Wszyscy ubrani na galowo, z biało-czerwonymi kotylionami przechadzali się korytarzami szkoły. Podczas lekcji rozmawialiśmy o tym czym dla nas jest wolność. O godzinie 11:11 wszyscy na tarasie szkolnym zaśpiewaliśmy hymn Polski. To było niesamowite przeżycie i chyba każdy miał ciarki na plecach.

O godzinie 16:00 w parku im. „Szarych Szeregów”, nieopodal pomnika Pękniętego Serca, rozpoczęła się „Biało – czerwona sztafeta pokoleń”. Najpierw na 500 metrów wystartowali najmłodsi. Dzieciaki dały radę i wszystkie dobiegły na metę.

Następnie kolej przyszła na starszych uczniów, którzy mogli pokonać trasę 500 m lub 1000 m. Kolejni byli dorośli (rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele), którzy wystartowali na 1000 m, ale największym wyzwaniem był bieg na 5000 m, którego uczestnicy biegli we mgle i ciemności. Drogę rozświetlały im tylko latarki. Wszyscy szczęśliwie ukończyli bieg.

Punktem kulminacyjnym obchodów odzyskania niepodległości było ognisko na tarasie szkolnym przy wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

Uczniowie klasy 5d i 2a przygotowali dla wszystkich zgromadzonych małe przedstawienie.

Na przybyłych gości czekała również pyszna niespodzianka – biało czerwony tort ufundowany przez Radę Rodziców.

Tak świętować możemy każdego roku :)