Literackie obrazy naszej Ojczyzny

W tym szczególnym dla wszystkich Polaków czasie, kiedy świętujemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, postanowiliśmy poszukać obrazów naszej Ojczyzny w literaturze. Jest tak wiele utworów ukazujących piękno naszego kraju, jego historię, tradycje, podania, postawy patriotyczne oraz losy wybitnych Polaków, że uczestnicy październikowej edycji „Błyskawicznego konkursu czytelniczego” nie mieli żadnego problemu z przytoczeniem ich tytułów i autorów. Sięgnięcia po odpowiednie pozycje wymagało zrealizowanie drugiej części konkursowego zadania, tj. zacytowania fragmentu wybranego utworu. Rekomendowane przez uczniów książki utworzyły niemałą biblioteczkę pozycji wartych przeczytania w te listopadowe dni.

Zgodnie z regulaminem konkursu, wyłoniliśmy jego laureata, którym został Filip Staszewski z kl. IV b.

Serdecznie gratulujemy Filipowi oraz wszystkim uczestnikom konkursu!