Poznajemy zawody dorosłych

Klasa 1a odwiedziła łódzką Akademię Sztuk Pięknych. Dzieci miały tam okazję poznać kilka zawodów. W farbiarni obserwowały jak powstają kolorowe nadruki na tkaninach. W warsztacie tkackim miały okazję zobaczyć na czym polega tkanie płótna na prawdziwych krosnach tkackich i jak powstają różnokolorowe gobeliny. Odwiedziły też warsztat jubilerski, gdzie studenci ASP tworzyli własnoręcznie biżuterię. Podglądały też studentów, którzy malowali obrazy i rzeźbili w glinie. Dzieci wzięły również udział w warsztatach, podczas których stworzyły samodzielnie swoje kajety, czyli notesy – poznając tym samym zawód introligatora. To była naprawdę bardzo ciekawa wycieczka! Ciekawe, ile dzieci wróci do ASP i zostanie studentami tej akademii?