Tajemnica biblioteki

6 grudnia odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Miłośników Książek i uczniów klasy III a, którzy wspólnie realizują zadania projektu „Biblioteka z dreszczykiem”. Podczas tego spotkania zaprezentowaliśmy scenki przygotowane na podstawie książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" pt. „Tajemnica biblioteki”. Członkowie Klubu Miłośników Książek napisali scenariusz i odegrali scenkę, która w znacznej mierze odbiegała od treści książki. Po jej zaprezentowaniu poprosiliśmy trzecioklasistów o podanie różnic między książką a przedstawieniem. Okazało się, że nasi młodsi koledzy świetnie znają „Tajemnicę biblioteki” i uważnie oglądali występ.

Uczniowie klasy III a przygotowali kilka scenek, ukazujących kluczowe momenty fabuły. Z przyjemnością obserwowaliśmy ich poczynania aktorskie.

Przygotowania do tego spotkania rozpoczęliśmy ponad miesiąc wcześniej. Podczas zajęć Klubu Miłośników Książek przeczytaliśmy „Tajemnicę biblioteki” i zaplanowaliśmy działania, które chcemy zaproponować koleżankom i kolegom z III a. Następnie wybraliśmy się do nich z wizytą, podczas której przeczytaliśmy im ponad połowę książki (resztę mieli doczytać w swoim gronie) i zaproponowaliśmy przygotowanie scenek.

Uczniowie klasy III a, w ramach naszego projektu, uczestniczyli w zajęciach teatralnych, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Chryzantem 2. Zajęcia te prowadził pan Stanisław Średziński. Wprawki teatralne, które mieli okazję wówczas ćwiczyć, najwyraźniej zaowocowały podczas wystawienia scenek.

Możemy śmiało powiedzieć, że wszyscy bardzo się zaangażowaliśmy w przygotowania do naszego dzisiejszego spotkania. Ale było warto!

Członkowie Klubu Miłośników Książek