Czytelnicza gra podłogowa

Od kilku tygodni, podczas zajęć Klubu Miłośników Książek, przygotowywaliśmy czytelniczą grę podłogową. Dzisiaj odwiedziliśmy klasę III a, wraz z którą realizujemy projekt „Biblioteka z dreszczykiem”, i zaproponowaliśmy naszym młodszym Koleżankom i Kolegom wspólną zabawę. Najpierw zapoznaliśmy trzecioklasistów z zasadami gry, następnie podzieliliśmy klasę na cztery zespoły i rozpoczęliśmy rozgrywkę. Dzieci świetnie radziły sobie z pytaniami dotyczącymi treści książki pt. „Tajemnica kina” i zagadkami logicznymi, które dla nich przygotowaliśmy.

Dzisiejsze spotkanie poprzedziliśmy wcześniejszą wizytą, podczas której przeczytaliśmy trzecioklasistom znaczną część książki Martina Widmarka pt. „Tajemnica kina”, poprosiliśmy o dokończenie lektury i zapowiedzieliśmy czekające nas rozgrywki.

Podczas wspólnej zabawy przekonaliśmy się, że uczniowie klasy III a bardzo dobrze znają tajemnice Biura Detektywistycznego Lassego i Mai, a ich zaangażowanie w grę sprawiło nam wielką satysfakcję. Możemy więc stwierdzić, że warto było przygotować podłogową grę czytelniczą „Biblioteka z dreszczykiem”!

Klub Miłośników Książek