Nasze zebranie podsumowujące I półrocze

Czy zebranie podsumowujące pierwsze półrocze musi być nudne? Oczywiście, że nie! Udowodnili to uczniowie klasy 5c, którzy zorganizowali dzisiejsze spotkanie dla swoich rodziców. Na spotkaniu tym Piątoklasiści postanowili pokazać swoim rodzicom to, czego nauczyli się w minionym półroczu. Wszystko oczywiście w praktyce. Zaczęliśmy od zgadywanki: prezentacja, a w niej slajdy ze stopami uczniów. Zadaniem rodziców było wskazanie, na którym slajdzie znajdują się stopy ich dziecka. Wcale nie było łatwo :)

Potem rodzinne potyczki Kahoot i quiz wiedzy sprawdzający, czy uczniowie znają swoich nauczycieli. Nauczyciele w tajemnicy opowiedzieli o swoich pasjach i zainteresowaniach. Ale było tu zaskoczeń... Bo czy wiecie np., który z nauczycieli pasjonuje się aranżacją ogrodów?

Kolejny etap spotkania to wystąpienia uczniów, którzy postanowili pokazać swoim rodzicom, jaki ten świat jest ciekawy. Jak długo pająk może wytrzymać bez jedzenia? A ile razy w ciągu minuty bije wielorybowi serce?...

Nie zabrakło także filmiku pokazującego najważniejsze wydarzenia z życia klasy i wypisanie postanowień na drugie półrocze. To był dobry czas... wspólne i rodzinne świętowanie sukcesów :)