Biblioteka z dreszczykiem

1 marca 2019 roku uczestniczyliśmy w podsumowaniu międzyszkolnego projektu edukacyjnego „Biblioteka z dreszczykiem”, które odbyło się w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1. Projekt ten realizowali uczniowie sześciu łódzkich szkół wraz z Zespołem Metodycznym Nauczycieli Bibliotekarzy ds. Projektów Edukacyjnych w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
Podczas spotkania nasi przedstawiciele: Nina Skonieczko, Hania Staniszewska, Mikołaj Lik, Michalina Kwiatkowska, Zuzia Rychter i Franek Rychter, zaprezentowali działania, które realizowali uczniowie klasy IIIa i członkowie Klubu Miłośników Książek w ramach projektu w bieżącym roku szkolnym.

 

Dowiedzieliśmy się również, jakie działania podjęli uczniowie innych szkół. Okazało się, że choć wszyscy realizowaliśmy ten sam projekt, w każdej szkole przebiegał on inaczej. Mieliśmy również możliwość poznania tajników zawodu detektywa z pierwszej ręki. Dwaj prywatni detektywi opowiedzieli nam o swojej pracy i pokazali, a nawet pozwolili wypróbować, używane przez nich narzędzia i urządzenia.

Podczas realizacji projektu „Biblioteka z dreszczykiem” wiele się nauczyliśmy i przy tym świetnie się bawiliśmy, a słowa uznania na temat naszej pracy, które usłyszeliśmy na dzisiejszym spotkaniu, sprawiły nam wiele satysfakcji.

Członkowie Klubu Miłośników Książek i uczniowie klasy IIIa