14 marca - #MyFreedomDay


Czym dla nas jest wolność? Czy wiecie, że świecie jest obecnie około 40 mln niewolników. 71% to kobiety i dziewczynki, a 10 mln to dzieci. W ciągu ostatnich 5 lat ponad 89 mln osób doświadczyło jakiejś formy niewolnictwa i wie, co znaczy stracić wolność.Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ten problem jest gdzieś daleko, ale tak nie jest. Na pewno przynajmniej raz w życiu każdy z nas miał styczność z produktami – ubraniami, elektroniką, kawą czy papierosami – które powstały z wykorzystaniem niewolniczej pracy. Pewnie niejeden z nas choć raz minął na ulicy dziecko, które prosiło o pieniądze, by następnie oddać je swojemu "właścicielowi".
Fundacja Dominiki Kulczyk - Kulczyk Foundation i CNN promują #MyFreedomDay, czyli ogólnoświatowe wydarzenie, podczas którego uczniowie i nauczyciele angażują się w akcję w mediach społecznościowych uświadamiającą problem współczesnego niewolnictwa i znaczenia wolności. Nasza szkoła także przystąpiła do inicjatywy!