Baśniowi eksperci

Kolejne spotkanie z grupą Papużek z sąsiadującego z nami Przedszkola nr 77 poświęciliśmy na zajęcia czytelnicze dotyczące świata baśni i wierszy dla dzieci. Rozpoczęliśmy od głośnego czytania baśni H. Ch. Andersena pt. „Krzesiwo”. Po rozmowie z przedszkolakami na temat przeczytanego utworu, zaproponowaliśmy gry i zabawy. Dzieci m.in. recytowały dalszy ciąg rozpoczynanych przez nas znanych i lubianych wierszy dla dzieci, uzupełniały w tytułach baśni wyrazy zjedzone przez mole książkowe, rozpoznawały, z jaką baśnią kojarzy się wylosowany przedmiot. Spośród zaproponowanych przez nas zabaw najbardziej spodobało się przedszkolakom odgadywanie tytułów baśni na podstawie zaprezentowanej przez każdego z nas pantomimy. Na zakończenie wspólnie zaplątaliśmy się w supełek, czyli zagraliśmy w "Twister”.

Wszyscy świetnie się dzisiaj bawiliśmy, a nasi młodsi koledzy okazali się ekspertami z zakresu baśni.

Członkowie Klubu Miłośników Książek