Harcerzem być…

Dzisiaj po raz kolejny wybrałyśmy się do sąsiadującego z nami Przedszkola nr 77 i przeprowadziłyśmy zajęcia czytelnicze w ramach programu PoczytajMY. Tematem naszego spotkania z dziećmi z grupy III, zwanej „Rybki”, było harcerstwo. Większość z nas należy do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i postanowiłyśmy podzielić się z przedszkolakami swoimi doświadczeniami. Opowiedziałyśmy dzieciom o zasadach, którymi w życiu kierują się harcerze, o zbiórkach, zdobywaniu sprawności i odznak, o biwakach, rajdach, obozach. Przeczytałyśmy również opowiadania o przygodach harcerzy, napisane przez naszych rówieśników. W drugiej części zajęć zaproponowałyśmy „Rybkom” zabawy, które poznałyśmy na zbiórkach, m.in. „Pif-paf”, „Miesiące”, „Ludzie do ludzi”, „Osiołek”, „Gorące naleśniki”. Dzieci chętnie uczestniczyły w przeprowadzonych przez nas zabawach. Szczególnym powodzeniem cieszył się „Osiołek”, którego na życzenie gospodarzy powtórzyłyśmy na zakończenie spotkania.
Wszyscy dzisiaj świetnie się bawiliśmy. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się z „Rybkami” w szkole i w drużynie.

Członkinie Klubu Miłośników Książek z klasy VIb