Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku wypadał on w niedzielę, więc w naszej Szkole postanowiliśmy szczególną uwagę poświęcić głośnemu czytaniu w piątek - 27 września oraz w poniedziałek – 30 września. W tych dniach odwiedziło nas wielu gości. Czytali bibliotekarze z okolicznych bibliotek – pani Anna Szymańska z Biblioteki Miejskiej przy ulicy Boya-Żeleńskiego oraz pani Anna Kmieciak z Biblioteki przy ulicy Radlińskiej. Czytali rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz uczniowie klas starszych dzieciom z klas młodszych. Motywem przewodnim czytanych w tym roku książek była godność oraz  wartości moralne w życiu człowieka. Zagadnieniom tym poświęciliśmy również zajęcia i rozmowy, które odbyły się po głośnej lekturze fragmentów wybranych pozycji.

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do przeczytania prezentowanych w tych dniach książek. I nie tylko ich…