Pasowanie na czytelnika

W ostatnich dniach do grona czytelników biblioteki szkolnej uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Przed aktem pasowania pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że chętnie będą wypożyczać książki, czytać je i szanować. Zanim nastąpiła uroczystość pasowania, zaproponowaliśmy naszym młodszym koleżankom i kolegom udział w czytelniczej grze terenowej, podczas której rozwiązywali krzyżówkę, układali baśniowe puzzle, wskazywali zawody związane z książką, odczytywali zaszyfrowaną informację, dzięki której odkryli, co jest skarbem biblioteki. Poszukiwali również książki pochodzącej z naszej biblioteki i rozwiązywali literackie zagadki. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Gratulujemy im wiedzy oraz umiejętności i witamy w gronie czytelników naszej biblioteki!

Członkowie Klubu Miłośników Książek