Książkowa Lista Przebojów

W ostatnich tygodniach Czytelnicy szkolnej biblioteki uczestniczyli w plebiscycie na najciekawszą na świecie książkę dla dzieci, organizowanym pod hasłem „Książkowa Lista Przebojów”. Pragnę poinformować, że najwięcej głosów zdobyła książka Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Na drugim miejscu znalazła się seria książek o Harrym Potterze J.K. Rowling.

Natomiast niżej wymienione pozycje to książki, które ex aequo zajęły miejsce trzecie:

• Brandon Sanderson, „Słowa światłości” (tom 2 trylogii „Archiwum burzowego światła”)
  • Asa Lind, „Raz, dwa, trzy, Piaskowy wilk”
  • Jeff Kinney, „Dziennik Cwaniaczka” (seria)
  • Rick Riordan, „Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 1. Złodziej Pioruna”
  • John Ronald Reuel Tolkien, „Hobbit”
  • Justyna Bednarek, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”
  • Andrzej Maleszka, „Olbrzym” z  serii  „Magiczne drzewo”
  • Andy Griffiths, książki z serii „Domek na drzewie”
  • Sara Pennypacker, „Pax”
  • Iwona Chmielewska, „Oczy”
  • Maciej Szymanowicz, „Rok w krainie czarów”
  • Ramona Badescu, seria o słoniu Pomelo
  • Jon Klassen, „Gdzie jest moja czapeczka”
  • Barbara Kosmowska, „Tru”
  • Iwona Chmielewska, „Gdzie jest moja córka”
  • Stephen Davies, książki z serii ,,Hilda''
  • Nicki Thornton, „Hotel  ostatniej szansy”
  • Jan Brzechwa, „Akademia pana Kleksa”
  • Lucy Maud Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”
  • Carlo Collodi, „Pinokio”
  • Isabell Abedi, „Brawo, Lola!” (z serii „Lola”)
  • Chris Columbus, Ned Vizzini, „Dom tajemnic”
  • Lara Bergen, seria książek pt. „Zośka…”
  • Kid Cube, „Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Minecraft”

Dlaczego właśnie te książki nasi Czytelnicy uważają za najciekawsze? Oto kilka cytatów spośród przesłanych uzasadnień: „towarzyszyły mi różne emocje”; „ma cały czas porywającą akcję, która sprawia, że od książki naprawdę trudno się oderwać”; „lubię książki, w których bohater sam opowiada o własnych odczuciach”; „bardzo ciekawe i śmieszne opowieści”; „lubię sobie wyobrażać, że spotykają mnie takie przygody, jak bohaterów moich książek”; „jej świat jest pełen przygód”; „książka jest bardzo zabawna, niejednemu dziecku poprawi humor w smutne dni”; „książka bardzo ciekawa”; „jestem zachwycona tą książką”; „przezabawne przygody, zwariowane oraz śmieszne”; „można dzięki nim pobudzać swoją wyobraźnię”;  „dzięki nim możemy się rozwijać i w jakimś stopniu poznawać świat”.

Myślę, że powyższe słowa to najlepsza rekomendacja wyżej wymienionych książek. Poproście Mikołaja, by niektórymi z nich obdarował Was podczas nadchodzących Świąt :)

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym plebiscycie. Ponieważ bardzo trudno było wybrać najciekawsze uzasadnienia, postanowiłam, że wśród uczestników plebiscytu, po powrocie do szkoły, zostaną rozlosowane trzy książki. Zatem do zobaczenia w bibliotece!

Bibliotekarz szkolny