Nasi absolwenci

 

 

Bogusław Śliwerski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 81 w latach 1961 - 1969

Ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie podjął pracę na tej  uczelni. W 1985 r. obronił doktorat. W 1993 roku, na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskał habilitację. W listopadzie 1999 r. został mianowany profesorem Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej we Wrocławiu im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

 

Bożena Ziemniewicz - uczennica Szkoły Podstawowej nr 81 w latach 1963 - 1971

W 1980 r. zdobyła tytuł magistra na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Handel Zagraniczny. Od roku 1993 jest współwłaścicielką i dyrektorem Szkoły Języków Obcych British Centre, legitymującej się akredytacją Łódzkiego Kuratora Oświaty w zakresie nauczania języka angielskiego. Pani Ziemniewicz traktuje swoją firmę jak "trzecie dziecko", więc zajmuje się zarówno sprawami administracyjnymi, jak i dydaktycznymi.

 

Przemysław Grzegorowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 81 w latach 1988 - 1996

Jeden z założycieli, a następnie przewodniczący Młodzieżowej Rady Szkół Ponadpodstawowych Miasta Łodzi – pierwowzoru obecnej Młodzieżowej Rady Miasta. Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Absolwent Akademii im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Z zamiłowania pracuje z ludźmi. Certyfikowany Trener i Assesor zarządzający na co dzień zespołem ds. Szkoleń i Rekrutacji. Pasjonat i praktyk z zakresu Social Media i Employer Brandingu. Prywatnie podróżnik – fascynat Azji i Państw Oceanu Indyjskiego. Zwiedził m.in. Indonezję, Malediwy oraz wyspy archipelagu Maskarenów.

 

Paweł Maksym - uczeń Szkoły Podstawowej nr 81 w latach 1990 - 1998

Ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Łódzkim w zakresie geografii oraz Magisterskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej. Od 2008 r. kontynuuje naukę w Szkole Filmowej na kierunku Realizacji Obrazu i Dźwięku Filmowego i Telewizyjnego. Obecnie pełni rolę Przewodniczącego Rady Fundacji na rzecz rozwoju i promocji nauk przyrodniczych GALILEO, nadzorując pracę Obserwatorium Astronomicznego im. Papieża Sylwestra II w Bukowcu.

 

Tomasz Grodecki - uczeń Szkoły Podstawowej nr 81 w latach 1991 - 1999

Absolwent Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie uzyskał magistra. Od 15 lat uprawia rugby w Klubie Sportowym Budowlani. W swoim dorobku posiada medale Mistrzostw Polski wszystkich kategorii wiekowych, w tym trzykrotne zdobycie tytułu Mistrza Polski seniorów oraz Pucharu Polski. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata i Europy juniorów oraz Mistrzostw Europy jako senior. Oprócz sportu, ineresuje się zagadnieniami związanymi z odnową biologiczną i fizjoterapią.

 

Kacper Ławski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 81 w latach 1992 - 2000

Jest czynnym zawodnikiem I - ligowego zespołu rugby Budowlani Łódź. Posiada klasę sportową Mistrzowską Krajową, wchodzi w skład kadry narodowej i reprezentuje Polskę w kategorii seniorów.

 

Jakub Wirski uczeń Szkoły Podstawowej nr 81 w latach 1999 - 2005

W 2008 r. został przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej. Za swoją działalność otrzymał odznakę "Przyjaciel Dziecka".

 

Betty Ibata - uczennica Szkoły Podstawowej nr 81 w latach 1999 - 2005

W latach 2007 - 2010 pełniła funkcję radnej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi., w tym od roku 2008 jako wiceprzewodnicząca. Interesuje się sprawami społeczno-politycznymi w kraju i na świecie, językami obcymi oraz śpiewem i grą na instrumentach.