Szkoła Podstawowa nr 81 w Łodzi im. Bohaterskich Dzieci Łodzi

jest partnerem w projekcie pt.

NIE WOLNO SIĘ BRZYDKO BAWIĆ

realizowanym przez Stowarzyszenie  "U siebie - At home".

W ramach projektu powstaje film dokumentalny o Hitlerowskim obozie dla dzieci i młodzieży przy ulicy Przemysłowej w Łodzi.

Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko - Niemieckiej Gefordert aus Mitteln der Stiftung fur deutsch-polnische Zusammenarbeit.

Film dokumentalny "Nie wolno się brzydko bawić" w reż. Urszuli Sochackiej

Zaproszenie na kinową premierę filmu ->

Informacje o filmie ->

Chcesz wiedzieć więcej o filmie? Odwiedź stronę:

www.usiebie.eu

Przed premierą:

"Lekcja, z której uczeń nie ucieknie" - artykuł zamieszczony w Gazecie Wyborczej w dniu 17 stycznia 2013 r.

Po premierze:

"Jeden drugiego dla przetrwania utopiłby w łyżce wody" - artykuł zamieszczony na portalu Gazeta.pl w dniu 18 stycznia 2013 r.

"Nie wolno się brzydko bawić". Film o hitlerowskim obozie dla dzieci w Łodzi - artykuł zamieszczony w Expressie ilustrowanym w dniu 18 stycznia 2013 r.

Film animowany o obozie koncentracyjnym dla Dzieci Polskich (1942-45) "Jugendverwahrlager"-> (zobacz)